ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu

Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

KOMUNIKAT DOT. PROGRAMU KOREKCYJNO-EDUKACYJNEGO W 2019 ROKU

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2019-02-13 20:55:21 przez Administrator Systemu

Akapit nr - brak tytułu

 
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie jest realizatorem programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
Do udziału w programie korekcyjno-edukacyjnym można zgłaszać się do dnia 8 marca 2019r. Zakończenie programu planuje się w listopadzie br. W roku 2019 przewiduje się cztery edycje programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych – w zależności od zebranej grupy uczestników.
Program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych składa się ze spotkań grupowych i indywidualnych. Zajęcia grupowe rozpoczynają się od 6 kwietnia 2019 roku (edycja pierwsza – grupa wolnościowa), odbywać się będą raz w tygodniu (sobota) po 6 godzin (od godz. 9.00 do godz. 15.00).
Miejsce realizacji programu: Iława – siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie lub w zależności od zebranej grupy (12 uczestników) inne miasto Powiatu Iławskiego (Susz, Lubawa, Kisielice, Zalewo).
Program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych jest jednym z efektywniejszych sposobów pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie w Polsce. Jego celem jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności samokontroli i kształtowanie pozytywnych wzorców relacji interpersonalnych. Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne, mają wpływać również na uzyskanie zmiany postaw i zachowań osób stosujących przemoc w rodzinie.
Program oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych kierowany jest w szczególności do:
  1. osób, skazanych za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, wobec których sąd warunkowo zawiesił wykonanie kary, zobowiązując ich do uczestnictwa w oddziaływaniach korekcyjno – edukacyjnych;
  2. osób stosujących przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii leczenia uzależnienia od alkoholu lub narkotyków lub innych środków odurzających, substancji psychotropowych albo środków zastępczych, dla których oddziaływania korekcyjno – edukacyjne mogą stanowić uzupełnienie podstawowych terapii;
  3. osób osadzonych w zakładzie karnym m.in. z art. 207 kodeksu karnego;
  4. osób, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie lub zostaną zmotywowane przez pracowników socjalnych, kuratorów, terapeutów, pracowników ośrodków interwencji kryzysowej lub inne osoby, które powzięły wiadomość o stosowaniu przez nich przemocy wobec osób najbliższych.
  5. osób, które w wyniku innych okoliczności zgłoszą się do uczestnictwa w programie korekcyjno-edukacyjnym (w tym m.in. osoby nie radzące sobie ze złością, które rozładowują napięcie poprzez zachowania agresywne).
Wszelkich informacji dotyczących programu korekcyjno-edukacyjnego udziela Pani Anna Kilanowska – starszy specjalista pracy socjalnej tel. (89) 649-04-50 wew. 60 lub osobiście pok. 4.
« powrót do poprzedniej strony