ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Telefon zaufania aktywnie przeciwko koronawirusowi

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2020-03-31 19:04:13 przez Administrator Systemu

Akapit nr - brak tytułu

„Telefon zaufania aktywnie przeciwko koronawirusowi”
 
Co teraz najważniejsze w czasie pandemii koronawirusa? Czy nie życzliwość, dobre słowo, zrozumienie? I koniecznie empatia, czyli umiejętność wczuwania się w sytuację drugiego człowieka. By dawać wsparcie, uspokojenie. Bo panika byłaby najgorszą rzeczą jaka mogłaby się nam przytrafić.
Olsztyński Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel” (tel. 89/19 288 oraz 89/527 00 00) pracuje cały czas 24 h, 7 dni w tygodniu.
 
80 doskonale przygotowanych, wyszkolonych osób. Przez całą dobę wykręcając podane numery spotkamy przyjazny głos: „Słucham telefon zaufania...”, terapię słuchania, bezinteresowną przyjaźń i życzliwość. Tak jest od ponad 45 lat. Mimo tego, że niektórzy dyżurni postanowili się wycofać czasowo z wolontariatu, jesteśmy ciągle na linii.
 
„Nikt nie jest wyspą, całkowicie zdaną na siebie…”-to nasze motto. Nikogo nie zostawimy. Czas rozmowy, kontaktu nie jest limitowany. Dostaniecie tyle ciepła, ile Wam konieczne by poczuć, że sama lub sam nie zmagam się z tym zagrożeniem. I własnym strachem. Razem łatwiej go pokonać. I uwierzyć, że z tego wyjdziemy. Bo przecież żadna epidemia nie jest wieczna. Nikogo nie oceniamy, każdy może liczyć na naszą tolerancję i szacunek. Rozmawiamy przede wszystkim po naszych uczuciach, emocjach, co w danej chwili przeżywamy. Ale wtedy, gdy trzeba przekazujemy adresy, kontakty do specjalistów czy wyspecjalizowanych instytucji. Blisko pracujemy z linią 112, olsztyńskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
 
Wielu dzwoniących chce porozmawiać o swoim niepokoju, obawach, o koronawirusie. Bardzo tego potrzebują w tym okresie, który dotknął nas wszystkich bez wyjątku. Tak, wielokrotnie słyszymy w słuchawce; „Jak dobrze, że jesteście…”.
„Jeśli chcesz się wygadać…zadzwoń”.
 
Andrzej Dramiński/Rzecznik prasowy
Olsztyński Telefon Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.
« powrót do poprzedniej strony